Медицинский Центр
Мариуполь

Психо-фізіологічна експертиза

Психо-фізіологічна експертиза
 • ПФЕ – процедура, спрямована на оцінку психофізіологічних можливостей співробітника, що виконує роботи підвищеної небезпеки.
 • Своєчасне і точне визначення рівня психофізіологічних можливостей співробітника дозволяє виключити цілий ряд позаштатних ситуацій на виробництві, таких як пошкодження і псування устаткування, нещасні випадки, травми, і летальні випадки. Відповідно до статистики, при своєчасному проведенні ПФЕ в повному обсязі, травматизм на підприємстві знижується на 40-70%.
 • Психофізіологічну експертизу проводять сертифіковані спеціалісти, а саме лікар-психофізіолог, і фахівець-психофізіолог, які пройшли перепідготовку з психофізіології, навчання та перевірку знань в ДП «Головний навчально – методичний центр держпраці».
 • Всі результати обстежень вносяться в Центр експертизи ДП ГНМЦ з метою включення цих даних до єдиного Реєстру ПФЕ та аналітичної обробки і формування Висновків ПФЕ.

Проводиться психофізіологічна експертиза для таких видів робіт:

 • усі види підземних робіт;
 • робота в кесонах, барокамерах, замкнутих просторах;
 • водолазні роботи;
 • роботи на висоті, верхолазні роботи, роботи, пов‘язані з підйомом на висоту;
 • роботи по обслуговуванню діючої електроустановки;
 • роботи, пов‘язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;
 • роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї;
 • аварійно-рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж;
 • роботи, пов‘язані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом;
 • роботи, пов‘язані з нервово-емоційним напруженням (авіадиспетчери, диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператори енергетичних систем);
 • роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтоносних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- газопроводів;
 • роботи, пов‘язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання;
 • роботи, які безпосередньо пов‘язані з виробництвом чорних та кольорових металів.

За результатами ПФЕ оформляються протокол психофізіологічного обстеження працівника і висновок ПФЕ.

У Висновку ПФЕ вказується, до якої групи слід віднести працівника за його професійно важливими психофізіологічними якостями:

Перша група професійної придатності:

За своїми психофізіологічними якостями повністю відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, повною мірою відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки.

Друга група професійної придатності:

За своїми психофізіологічними якостями, в цілому, відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, в цілому відповідають професійним вимогам для виконання робіт підвищеної небезпеки. При цьому у них присутній ряд незначних нюансів, які не чинять істотного впливу на результат виконання робіт.

Третя група професійної придатності:

За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки, з обмеженнями, які регламентуються лікарем-психофізіологом в індивідуальному порядку, у залежності від виду робіт, конкретних умов професійної діяльності працівника.

Четверта група професійної придатності:

За своїми психофізіологічними якостями не відповідає вимогам щодо виконання роботи підвищеної небезпеки. Працівники, які отримали в результаті тестування такий висновок, не можуть бути допущені до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Негативний висновок психофізіологічної експертизи також є підставою для здійснення заходів, спрямованих на зниження потенційного ризику виникнення нещасних випадків та виробничого травматизму. Такими заходами можуть бути:

 • переміщення працівника на менш відповідальні ділянки роботи або, якщо є можливість та згода працівника, навіть на іншу посаду, не пов‘язану з виконанням робіт підвищеної небезпеки;
 • проведення додаткових тренувань та інструктаж з метою формування індивідуального стилю діяльності та посилення мотивації до ретельного дотримання правил безпеки, що може частково компенсувати невідповідність певних професійно важливих якостей;
 • проведення додаткової перевірки знань з питань охорони праці відповідно до вимог нормативно – правових актів щодо дотримання порядку та правил виконання робіт із підвищеною небезпекою.
 • У разі виявленої невідповідності професійно важливих психофізіологічних якостей працівника професійним вимогам до виконання конкретної роботи підвищеної небезпеки, остаточне рішення про придатність (або непридатність) працівника для роботи за професією приймає голова комісії з проведення медичних оглядів.

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКУ ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ:

 1. Приходити на ПФЕ, добре виспавшись.
 2. Не приймати збудливих або заспокійливих засобів
 3. Не з'являтись після нічної зміни та під час хвороби (експертизу не можна проводити при поганому самопочутті).
 4. Відключити та прибрати мобільні телефони, плеєри та наручні годинники.
 5. Розпочинати тестування тільки за вказівкою лікаря/спеціаліста.
 6. Вибрати мовний інтерфейс: російська чи українська.
 7. Не натискати ніяких інших клавіш, крім тих, що вказані в інструкції до завдань.
 8. Не натискати на клавіші повторно – це зупиняє програму та приводить до необхідності її перезавантаження та збільшує час проходження ПФЕ.
 9. Не натискати на клавіші з усієї сили, та не утримувати їх в натисненому стані – це може спричинити вихід із строю ПК
 10. При випадковому невірному натисканні клавіші неможливо повернутися назад на попередніх шаг.
 11. При виникненні питань або появі на екрані незрозумілих символів – звернутися до спеціаліста, який проводить обстеження.

Термін дії Висновку ПФЕ становить:

 • у разі отримання першої, другої групи – три роки;
 • у разі отримання третьої групи – один рік.

Усі суб'єкти Системи ПФЕ дотримуються біоетичних норм і забезпечують конфіденційність інформації особистого характеру, отриманої в період проведення ПФЕ.


Полный прайс на поликлинические услуги

Адреса и контакты

Поликлиника №5

г. Мариуполь, пр. Металлургов, 164
График, все контакты

Запись на прием и консультации:

(068) 330-05-06
(095) 330-05-06
Все услуги Поликлиники