Медицинский Центр
Мариуполь

УВАГА! НОВИЙ ТЕСТ! Кількісне визначення нейтралізуючих антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 хемілюмінесцентним методом

15.04.2021  УВАГА! НОВИЙ ТЕСТ! Кількісне визначення нейтралізуючих антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 хемілюмінесцентним методом

Кількісне визначення віруснейтралізуючих антитіл класу IgG до рецептор-зв’язувального домену (RBD) – S (spike) – білка вірусу SARS-CoV-2 хемілюмінесцентним методом в сироватці крові.

Вірус SARS-CoV-2, який є причиною захворювання на COVID-19, має два основних імуногенних білка: N – нуклеокапсидний та S - (spike) – білок, який формує «шипи» на поверхні вірусних часток. Імуногенні білки, це білки, які викликають імунну відповідь, тобто формування антитіл.

При проникненні в організм людини «шиповий» білок S вірусу SARS-CoV-2 зв’язується з ангіотензин – перетворювальним ферментом 2 (ACE 2- рецептор, з яким зв′язується вірус SARS-CoV-2 для проникнення в клітини людини) на поверхні клітин (легень, серця, нирок, кишківника), ініціюючи потрапляння вірусу в клітини мішені та подальшу його реплікацію, що зумовлює широкий спектр уражень при COVID-19.

В численних дослідженнях показано, що більше 80% віруснейтралізуючих антитіл спрямовані до рецептор – зв’язувального домену (RBD) S – білку SARS-CoV-2.

Антитіла, які блокують взаємодію RBD – домену S-1 субодиниці «шипового» білку з ACE-2 (рецептором до SARS-CoV-2 на поверхні клітини) та перешкоджають проникненню вірусу в клітину і його подальшій реплікації, називають нейтралізуючими антитілами.

Таким чином, рівень антитіл IgG до S-RBD короновірусу SARS-CoV-2 у сироватці крові людини корелює із захисною імунною відповіддю в осіб, які пройшли повну вакцинацію, або які одужали від інфекції COVID-19.

Також рівень нейтралізуючих антитіл IgG до S-RBD вірусу SARS-CoV-2 характеризує груповий імунітет на популяційному рівні.

Дане тестування доцільно проходити особам:

  • які одужали або знаходяться в стадії реконвалесценції після захворювання на COVID-19;

  • які пройшли повний курс вакцинації (через 2-3 тижні після введення другої дози вакцини) вакцинними препаратами, заснованими на різних технологіях: векторна; м-РНК-ова; інактивована цільновіріонна;

  • які планують проходити курс вакцинації від інфекції COVID-19.

Тест-системи попереднього покоління призначені для одночасного виявлення антитіл до S- та N-білків коронавірусу SARS-CoV-2, що не є доцільним для виявлення антитіл після вакцинації.

Цей тест виконується у будь якому пункті забору МЦ "Код Здоров’я".

Другие новости

Все события